junior-angin

Expert na bolest v krku u dětí
….představuje nová lízátka proti bolesti v krku!
 • junior-angin lízátka pro děti

  Šetrné a pro děti příjemné řešení bolesti v krku – od 3 let věku

  • ulevuje od bolesti v krku
  • tvoří ochrannou vrstvu na krční sliznici, čímž brání průniku patogenů
  • příjemná forma pro děti vhodná zejména pro ty, které ještě neumějí vycucat pastilku
  • s jemnou jahodovou příchutí

  S islandským lišejníkem, přírodní látkou.

 • junior-angin pastilky pro děti

  Díky přírodnímu složení jemně a citlivě ulevují od bolesti v krku.

  • zklidňují podrážděné sliznice
  • zmírňují bolest v krku
  • tvoří hojivou ochrannou vrstvu na sliznicích v dutině ústní a v krku, čímž brání dalšímu průniku škodlivých mikroorganismů (patogenů)
  • s příjemnou jahodovou příchutí vhodnou pro děti

  Obsahuje lišejník islandský.
  Určeno pro děti od 4 let věku.

 • junior-angin sirup pro děti

  Sirup "2 v 1" mírní bolest v krku a suchý dráždivý kašel. Určeno pro děti již od 1 roku.

  • zmírňuje bolest v krku a zklidňuje podrážděné sliznice
  • tlumí suchý dráždivý kašel
  • na sliznicích dutiny ústní a v krku vytváří ochranný film, čímž brání průniku škodlivých mikroorganismů (patogenů)
  • s jemnou třešňovou příchutí
  • ve formě sirupu vhodné už pro děti od 1 roku věku

  Bez cukru, bez alkoholu, bez konzervantů, bez barviv. Obsahuje přírodní výtažky z lišejníku inslandského a slézu.

O bolesti v krku u dětí – příčiny a příznaky

V krku je škrábe, bolí, pociťují bolest při polykání, což ztěžuje příjem stravy. Bolest v krku je značně nepříjemná i pro dospělé.


Nejčastější příčinou bolesti v krku je běžné nachlazení, které postihne každé dítě přibližně osmkrát za rok – výrazně častěji než dospělé. Viry způsobující tato onemocnění se mohou u dětí snáze uchytit na sliznicích krku a vyvolat lokální zánět.

Děti maldší dvou let jsou výrazně citlivější na chladný a suchý vzduch, který jim sám o sobě může způsobit bolest v krku.

Děti navštěvující mateřské školky jsou vystaveny většímu riziku infekce než ostatní. To vysvětluje vysoký počet nachlazení u dětí v porovnání s dospělými. Viry způsobující nachlazení se rychle šíří, protože si děti strkají prsty do úst nebo si hrají s hračkami, které olízaly jiné děti.

První příznaky bolesti v krku se objevují během prvních šesti dnů od nákazy. Hrdlo je bolí, škrábe, slliznice je zarudlá a polykání bolí.

Pa této úrovni pomáhají junior-angin pastilky díky spolehlivému účinku ulevujícímu od bolesti v krku, díky prevenci dalšího pronikání patogenů na sliznice a také hojením podrážděné sliznice. Pro děti, které nedokáží dosud vycucat pastilku, nabízí junior-angin nové, účinné a dětem příjemné řešení bolesti v krku ve formě lízátek pro děti starší 3 let.

Kromě bolesti v krku doprovází často nachlazení u dětí také dráždivý kašel .

Může se jednat o dráždivý kašel, který se projevuje záchvaty zejména v noci. To děti vyčerpává a špatně spí.

Ideálním řešením této situace je junior-angin sirup. Zmírňuje zároveň bolest v krku a dráždivý kašel. Přirozený ochranný film, který pokryje sliznici dutiny ústní a hrdla dále brání průniku patogenů. Díky svému tekutému složení je možno sirup použít již pro velmimalé děti od 1 roku věku.

junior-angin expert v léčbě bolesti v krku u dětí

junior-angin byl vyvinut speciálně pro potřeby dětí. Poskytuje šetrné a pro děti příjemné řešení v případě onemocnění bolestmi v krku či dráždivým kašlem.

junior-angin pastilky :
 • Na bolest v krku
 • Pro děti starší 4 let
 • Výborná jemná jahodová příchuť
junior-angin lízátka:
 • Na bolest v krku
 • Pro děti starší 3 let
 • Velmi příjemná forma
 • Výborná jemná jahodová příchuť
junior-angin sirup:
 • Na bolest v krku a dráždivý kašel
 • Pro děti již od 1 roku věku
 • Bez alkoholu a cukru
 • Výborná jemná třešňová příchuť
Přirozený způsob účinku přípravků junior-angin

Děti trpí bolestí v krku častěji než dospělí. Bolest v krku je často důsledkem nachlazení, ke kterému jsou děti zvláště náchylné v důsledku nezralého imunitního systému a v důsledku vysoké expozice infekcím v mateřské škole.

Pro velké či malé je bolest v krku, škrábání, obtíže s polykáním a podrážděné sliznice obtěžující.

Pomoci mohou pastilky a lízátka junior-angin obsahující přírodní látku lišejník islandský. Lišejník islandský vytváří na sliznicích ochrannou vrstvu, která funguje jako bariéra proti vstupu škodlivých patogenů. Zklidňuje také podrážděné sliznice. Tímto způsobem zmírňuje bolest v krku u dětí a chrání jejich citlivé sliznice před dalším poškozením.

Během cucání pastilek či lízáteki junior-angin dochází k rovnoměrnému rozložení obsaženého islandského lišejníku na sliznicích dutiny ústní a hrdla. Cucání stumuluje slinění, což příjemně zvlhčuje podrážděné sliznice.

Pastilky a lízátka junior-angin obsahují kromě lišejníku islandského také pantotenát vápenatý. Jedná se o tělem dobře snášenou látku odvozenou od pantenolu. Pantotenát vápenatý podporuje zklidňující účinek lišejníku islandského na podrážděných sliznicích v případě bolesti v krku u dětí. V lízátkách je navíc obsažen vitamín C.

U dětí je nachlazení často provázeno jak bolestmi v krku, tak dráždivým kašlem, který může být extrémně únavný zvláště pro nejmenší děti projevujícími se záchvaty kašle. Záchvaty kašle jsou součástí nachlazení a jsou způsobeny zánětem sliznic v dutině ústní a v hrdle. Zde nabízí řešení sirup junior-angin se svým patentovaným složením, díky kterému ulevuje jak od bolesti v krku, tak od dráždivého kašle. Účinnost sirupu junior-angin byla klinicky prokázána.

junior-angin sirup obsahuje 2 proveřené přírodní látky: lišejník islandský a sléz, které jsou známy pro své ochranné účinky na sliznice. Zde vytváří ochranný film v oblasti dutiny ústní a krku. Kombinace obou látek vede k dvojnásobné ochranné vrstvě na sliznici. Brání dalšímu průniku patogenů a navíc zmírňuje dráždivý kašel.

Sirup junior-angin je určen pro děti již od 1 roku věku. Má příjemnou třešňovou příchuť a snadno se dávkuje. Díky obsahu bylinných látek je junior-angin sirup šetrným a přirozeným řešením bolesti v krku a dráždivého kašle u malých dětí.

 
Islandský lišejník

Islandský lišejník (latinsky Cetraria islandica) je rostlina podobná mechu, která roste v Evropě ve vyšších nadmořských výškách. Islandský lišejník je bohatý na vápník, jód, draslík, fosfor a různé vitamíny. Má zklidňující a ochranné účinky na sliznice. V lidovém léčitelství je tato léčivá bylina používána už od 17. století hlavně na dýchací a plicní obtíže. Také na další problémy, jako je např. zánět žaludeční stěny (gastritida).

Sléz

Sléz (latinsky Malva sylvestris) je rostlina vyskytující se v celé Evropě odedávna užívaná jako léčivá bylina. Je znám její hojivý a ochranný účinek na sliznice. Květy slézu byly v tradiční medicíně užívány na příznaky nachlazení jako je suchý kašel a bolest v krku, ale i na potíže s močovým měchýřem a při zažívání.

 

Sirup junior-angin - klinicky prověřená účinnost

Ve studii bylo klinicky prokázáno, že složky sirupu junior-angin výrazně zmírňovaly jak bolest v krku tak suchý a dráždivý kašel u léčených osob.*

*upraveno dle Mehl S., Vestweber A-M., Journal of Pharmacology and Therapy, 2008;4:111.

junior-angin - nejlepší kvalita přizpůsobená potřebám dětí

Zvláště při léčbě dětí je důležitá kvalita, účinnost a bezpečnost používaných přípravků. Přípravky řady junior-angin byly vyvinuty speciálně pro děti - svým složením, způsobem použití i jemnými příchutěmi ideálně odpovídají jejich potřebám.

junior-angin nabízí účinné a šetrné řešení díky svému přírodnímu složení. Junior-angin je vyráběn v Německu za dodržení standardů nejvyšší kvality.

 
Když se jedná o mé dítě, tak i to nejlepší je nedostatečné - a proto věřím junior-anginu.

Více tipů a triků na bolesti

v krku u dětí

Bolest v krku u dětí můžeme řešit přípravky z lékárny (např. junior-angin), popř. v kombinaci s osvědčenými "domácími recepty" a postupy. Nicméně v případě, že se bolest v krku horší, objevují se další příznaky včetně horečky a celkový stav se nelepší, měli byste vyhledat lékařskou pomoc.

 • 01
  Dbejte na dostatečný příjem tekutin dítětem - např. bylinkové čaje, doplňte citron či med nebo čerstvé džusy s vysokým obsahem vitaminu C.
  02
  Starší děti mohou rovněž kloktat šalvějový čaj nebo slanou vodu (1 čajová lžička do sklenice teplé vody).
 • 03
  Udělejte dítěti obklad krku. Chladivé obklady (např. s tvarohem) jsou zpravidla vhodné při akutním zánětu v oblasti krku doprovázeném potížemi s polykáním. Hřejivé obklady (např. s teplou vodou) pomáhají především u bolestí v krku přetrvávajících po dobu několika dnů a k uvolnění hlenů.
  04
  Připravujte lehká a na vitaminy bohatá jídla - např. nudlový drůbeží vývar nebo zeleninovou polévku či čerstvou zeleninu. Děti by neměly být nuceny k jídlu, pokud nemají chuť.
 • 05
  Snažte se zvlhčit vzduch v interiéru - např. pomocí zvlhčovačů. Dobře větrejte v místnostech.
  06
  K úlevě od bolestí může pomoci heřmánková parní lázeň.
 • 07
  Zajistěte svému dítěti dostatek odpočinku, aby byl urychlen hojivý proces.

Sdílet tyto webové stránky

Kontaktujte nás!

Léčivými látkami přípravků neo-angin® bez cukru, neo-angin® třešeň a neo-angin® šalvěj jsou dichlorbenzenmethanol, amylmetacresol a levomethol. K místnímu užití v ústech a v krku. Čtěte pečlivě příbalový leták. 

junior-angin lízátka, junior-angin pastilky a junior-angin sirup jsou zdravotnické prostředky.