voice-angin®
Expert na chrapot a škrábání v krku
voice-angin® pastilky

Proti chrapotu a škrábání v krku. Účinek je zprostředkován několika aktivními látkami tzv. Hydro-plus komplex. Pastilky s osvěžující třešňovou-mátovou příchutí.

 • zmírňují chrapot, škrábání a podráždění v krku
 • chrání podrážděné sliznice před vstupem škodlivých mikroorganismů (patogenů)
 • vytváří jemnou ochrannou vrstvu na povrchu sliznic dutiny ústní a krku
 • Složení přípravku

  voice-angin® obsahuje tzv. Hydro-plus komplex, který je tvořen unikátní kombinací několika zvlhčujících látek. Hlavní složkou je kyselina hyaluronová.

 • Doporučené dávkování a dostupnost
  • Dávkování: dospělí a děti starší 12 let maximálně 6 pastilek denně; děti starší 6 let maximálně 3 pastilky denně.
  • 20 pastilek
  • dostupný v lékárnách

Příčiny a příznaky chrapotu

Náš krk a dutina ústní jsou pokryty velmi jemným filmem (tenká vrstva). Tento film usnadňuje polykání, současně má i významnou imunitní funkci. Zvlhčuje sliznice a vytváří na nich ochrannou vrstvu. Chrání je tak před vstupem škodlivých mikroorganismů, prachu, nikotinu, pylu a dalších nežádoucích látek.

Tento ochranný film naší dutiny ústní a krku je sám o sobě také citlivý. Poškodit jej mohou faktory jako je např. suchý interiérový vzduch při topení nebo zapnutá klimatizace, cigaretový kouř, hlasová námaha a jiné. Vysušují totiž naši dutinu ústní a krk.

Současně poškozují ochranný zvlhčující film a negativně ovlivňují jeho regeneraci.Dochází k rozvoji chrapotu a dalších příznaků jako je sucho v krku, škrábání či dráždění v krku. Přes porušený ochranný film mohou snáze proniknout škodlivé mikroorganismy a látky způsobující podráždění jako je např. pyl, což může vést k mnohem závažnějším důsledkům (např. alergickým reakcím).

Na této úrovni působí pastilky voice-angin. Obsahují jedinečný komplex Hydro-plus, který zmírňuje chrapot, škrábání a dráždění v krku. Současně obnovuje ochranný film na podrážděných sliznicích, které tak chrání před dalším podrážděním.

voice-angin®

pastilky při chrapotu a škrábání v krku

voice-angin® s obsahem unikátního komplexu Hydro-plus.
 • zmírňuje chrapot, škrábání a dráždění v krku
 • chrání podrážděné sliznice před vstupem škodlivých mikroorganismů
 • tvoří jemný zvhčující ochranný film na sliznici dutiny ústní a krku
voice-angin® s komplexem Hydro-plus

Oblast dutiny ústní a krku je pokryta ochranným zvlhčujícím filmem. Při chrapotu dochází k vysychání sliznic v dutině ústní a v krku, tedy k poruše funkce přirozeného ochranného filmu.

Pastilky voice-angin® obsahují Hydro-plus komplex složený z několika aktivních látek pro zvlhčení sliznice ústní dutiny a krku. Hlavní složkou je kyselina hyaluronová. Při rozpouštění pastilky v ústech cítíte příjemný zvlhčující účinek, který stimuluje tvorbu slin a napomáhá tak k opětovné tvorbě ochranného filmu, který pokryje podrážděné sliznice dutiny ústní a krku.

"Plus" u voice-anginu®: sliznice dutiny ústní a krku jsou přímo zvlhčovány, což vede k výraznému zmírnění pocitu sucha v krku.

"Speciální plus" u voice-anginu®: sliznice dituny ústní a krku je chráněna před dalším podrážděním, což jí umožňuje regenerovat a opět plnit svou přirozenou funkci.

 •  
  Pro koho je vhodný voice-angin®?
  Osoby trpící nachlazením

  Nachlazení je často doprovázeno chrapotem, což může vést až ke ztrátě hlasu. Příčinou jsou často viry, které poškozují sliznice v nose a krku a vyvolávají v nich zánět. V případě podráždění hlasivek se rozvíjí chrapot. Pastilky voice-angin® jsou ideálním řešením pro osoby trpící nachlazením. Ulevují od škrábání v krku a od chrapotu. Chrání sliznice před vstupem dalších škodlivých mikroorganismů (patogenů), aby se chrapot dále nerozvinul v bolest v krku, kašel či jiné onemocnění dýchacích cest.

 •  
  Uživatelé voice-anginu®
  Alergici

  S příchodem jara se alergici potýkají se sennou rýmou způsobenou podrážděním sliznic mikroskopickými částicemi pylu. Mezi časté příznaky patří i suchost v krku, pocit škrábání a podráždění v krku. Jemné pastilky voice-angin® tvoří účinnou ochrannou vrstvu chránící sliznice před podrážděním pyly a travinami. Pocit škrábání a podráždění v krku odezní.

 •  

  Uživatelé voice-anginu®

  Hlasoví profesionálové

  Učitelé, ošetřovatelé, prodavači nebo zaměstnanci telefonických center (call-center) potřebují hlas k výkonu své profese. Nezbytně potřebují zdravý hlas každý den. Extrémní zátěž hlasivek vede k pocitu suchosti v hrdle. Hlas se stává drsnějším a chraplavějším a máte potřebu si neustále odkašlávat. Pastilky voice-angin® s komplexem Hydro-plus zajišťují rychlou a spolehlivou pomoc u osob namáhajících svůj hlas.

 •  
  Uživatelé voice-anginu®
  Zpěváci

  Zpěváci potřebují zdravý hlas k výkonu svého povolání. Profesionální i neprofesionální zpěváci často každodenně přetěžují své hlasivky, což může vést k ochraptění a ke škrábání v krku. V tomto případě je voice-angin® ideálním řešením, neboť díky obsahu několika aktivních zvlhčujících látek tzv. Hydro-plus komplex zvlhčuje sliznice dutiny ústní a krku, čímž účinně mírní chrapot i škrábání v krku.

Další tipy a rady
při chrapotu
 • 01
  "Mlčeti zlato" se považuje za zlaté pravidlo při chrapotu. Během hovoru, zpěvu či křiku dochází k nežádoucímu přetěžování hlasivek. Hovořte běžnou intenzitou hlasu - hovor vysokou či nízkou intenzitou či dokonce šeptání namáhá hlasivky více než běžná řeč.
  02
  Snažte se zabránit opakovanému kašli, jelikož při něm na sebe naráží hlasivky. V případě nutnosti častého odkašlání mějte k dispozici vždy sklenici vody.
 • 03
  Kouření je přísné tabu, jelikož zvláště cigaretový kouř dráždí již i tak poškozené hlasivky. Vyhýbejte se rovněž zakouřeným prostorám.
  04
  Udržujte své hlasivky vlhké (alespoň 2 litry tekutin denně, bylinkový čaj, džus). Nicméně nepožívejte tekutiny příliš horké či příliš chladné. Sklenice teplého mléka s medem dělá zázraky. Kloktání šalvějového nebo mateřídouškového čaje rovněž zmírní pocit škrábání v krku.
 • 05
  Omezte pití kávy a požívání kořeněných jídel, neboť vysušují a dráždí sliznice.
  06
  Dopřejte si též dostatek odpočinku.
 • 07
  Zvlhčujte vzduch v interiérech, např. pomocí vlhkých ručníků na radiátorech.
  08
  Inhalujte páru, ale bez přidaných olejů.

Sdílet tyto webové stránky

Kontaktujte nás!

Léčivými látkami přípravků neo-angin® bez cukru, neo-angin® třešeň a neo-angin® šalvěj jsou dichlorbenzenmethanol, amylmetacresol a levomethol. K místnímu užití v ústech a v krku. Čtěte pečlivě příbalový leták. 

junior-angin lízátka, junior-angin pastilky a junior-angin sirup jsou zdravotnické prostředky.

voice-angin® je zdravotnický prostředek.