neo-bronchol®
Expert na vlhký kašel
neo-bronchol®

Léčí vlhký kašel spojený s tvorbou hlenu (tzv. produktivní kašel). neo-bronchol® je vyroben ve formě praktických pastilek na cucání, vhodných pro užívání kdykoliv a kdekoliv.

 • rychle rozpouští hlen a spolehlivě ulevuje od kašle
 • uvolňuje dýchací cesty

Neobsahuje cukr, je vhodný i pro diabetiky.

 • Složení přípravku

  Jedna pastilka obsahuje

  • ambroxol hydrochlorid (15 mg)
 • Doporučené dávkování a dostupnost
  • Dávkování: dospělí a děti starší 12 let užívají 1 pastilku po 2-3 hodinách (ne více než 6 během 24 hodin). Při přetrvávání příznaků déle než 4-5 dnů vyhledejte lékaře.
  • 20 pastilek
  • dostupný v lékárnách
Příčiny a projevy kašle

Kašel je přirozený obranný reflex našeho organismu. Vykašláváním se zbavujeme hlenu při infekci dýchacích cest, dále cizích těles jako např. prachu, kouře nebo jiných částic. Tento samoočišťovací mechanismus je zásadní pro udržení čistých dýchacích cest a také pro ochranu plic.

Rozlišujeme mezi kašlem suchým (neproduktivním) a vlhkým (produktivním):

Suchý kašel může být vyvolán četnými faktory prostředí jako je např. cigaretový kouř, prach nebo počínající stádium nachlazení. Hlen v dýchacích cestách chybí nebo je přítomen pouze v malém množství (proto jej nazýváme neproduktivní). Suchý kašel je dráždivý a může být velmi bolestivý. Opakovaný suchý kašel může vést k bolestem v krku a napínání svalů hrudníku a zad. Suchý kašel se léčí přípravky, které jej tlumí (potlačují). Nazývají se antitusika.

Vlhký (produktivní) kašel nastupuje v pozdějších stádiích nachlazení. Je doprovázen mnohem větším množstvím hlenu. Na sliznicích v důsledku infekce probíhá zánět, hlen zůstává v průduškách a nemůže být transportován řasinkami (jemnými vlásky sliznice v průduškách) ven z dýchacích cest. Nastupuje obranná reakce organizmu v podobě kašle s cílem zprůchodnit dýchací cesty.

V těchto případech mohou pomoci přípravky podporující a usnadňující vykašlávání. Nazývají se expektorancia. Do této skupiny patří neo-bronchol. Rozpouští hlen a čistí dýchací cesty. V každé pastilce je obsaženo 15 mg ambroxolu. Ambroxol je nejpoužívanější látka v léčbě vlhkého kašle (zdroj IMS Health 5/2016). Ambroxol je látka prověřená v klinických studiích. V praxi také lékaři a lékárníky.


neo-bronchol® - účinná léčba vlhkého kašle v praktické formě pastilek
 • rychle a účinně rozpouští hlen
 • podporuje vykašlávání
 • uvolňuje dýchací cesty
 • neobsahuje cukr, vhodný i pro diabetiky
neo-bronchol® s ambroxolem

neo-bronchol® obsahuje účinnou látku ambroxol, což je nejpoužívanější látka v léčbě vlhkého kašle (zdroj IMS Health 5/2016). Patří do skupiny expektorancií/mukolytik, jejichž účinek je založen na štěpení hlenu v dýchacích cestách, snižování jeho viskozity a podpoře transportu ven z dýchacích cest.

Při infekci v organismu nebo při nachlazení dochází ke zvýšené tvorbě hlenu v průduškách. Hlen nemůže být dostatečně rychle vykašlán a usazuje se. Cilie neboli řasinky v průduškách jsou hlenem "zalepeny" a nemohou jej transportovat ven z dýchacích cest. Důsledkem je obranná reakce organismu v podobě kašle se snahou odstranit cizí těleso - tedy hlen. V případě vlhkého (produktivního) kašle je kašlací reflex sám o sobě často nedostatečný k jeho odstranění. Právě v tomto okamžiku splehlivě pomůže neo-bronchol® díky své účinné léčivé látce ambroxolu.

Léčivá látka ambroxol usnadňuje vykašlávání hlenu a podporuje přirozené čištění dýchacích cest.

 • Stimuluje tvorbu vodnaté řídké sekrece, čímž naředí husté hleny, jež je možné snáze odstranit
 • Aktivuje řasinkový epitel, čímž podporuje transport hlenu v průduškách

Rozpuštěné hleny transportované z průdušek již mohou být jednodušeji vykašlány a Vy opět můžete volně dýchat. Navíc je obnovena přirozená samočistící schopnost v průduškách - řasinky se mohou opět řádně pohybovat a odstraňovat veškeré vdechnuté cizorodé částice.

 
Účinek pastilek je rychlý, navíc je mohu mít neustále při sobě a chutnají mi!
Další tipy a rady
při kašli

Každý typ kašle vyžaduje odlišný léčebný postup.

U suchého kašle je nejdůležitější zabránit nucení ke kašli a omezit někdy i bolestivé záchvaty kašle. Účinně pomohou léky tlumící suchý kašel (antitusika z lékárny, ale i zvýšený příjem tekutin a zvlhčování vzduchu. Ke zmírnění suchého kašle lze použít i domácí recepty jako je např. sklenice mléka s medem nebo inhalace.

U vlhkého kašle je nejvýznamnějším opatřením rozpuštění hlenu, aby mohl být vykašlán s následným uvolněním dýchacích cest. V tomto případě mohou pomoci volně prodejné léky podporující vykašlávání (expektorancia), jako např. neo-bronchol® v pastilkách. K rekonvalescenci mohou pomoci různé domácí recepty, které rovněž uvolňují hleny.

V případě přetrvávajících projevů nebo závažných příznaků jako je horečka a/nebo zhoršení celkového stavu by měl být vyhledán lékař.
Tipy a rady při vlhkém kašli:

 • 01
  Zvyšte příjem tekutin - nejlépe na 2-3 litry vody nebo čaje za den (např. mateřídouškový nebo jitrocelový čaj). Doplníte tak chybějící tekutiny a kašel může být produktivnější.
  02
  Inhalace solného roztoku (jedna čajová lžička soli přibližně do jednoho litru vroucí vody) pomohou zvlhčit vaše sliznice a učiní váš kašel produktivnějším. Pomoci mohou i inhalace s bylinkovými nebo jinými oleji (např. heřmánek vykazuje protizánětlivý účinek).
 • 03
  Udržujte se v teple, ale bez pocení. Ideálním řešením jsou horké obklady na hrudník nebo termofory. Teplo na hrudníku podporuje krevní průtok a vede k rozpouštění hlenu.
  04
  Namažte si hrudník a záda chladivou mastí. Obsažené oleje (např. eukalyptový a mateřídouškový) podporují vykašlávání a působí antibakteriálně a proti křečím průdušek.
 • 05
  Pravidelně větrejte. Dbejte na dostatečnou vlhkost vzduchu ve vašem domově jako na prevenci vysychání zvlhčujícího filmu pokrývajícího sliznice dýchacích cest.
  06
  Dbejte na dostatek spánku. Ve spánku je posilován náš imunitní systém a dochází k intenzivním regeneračním pochodům.

Sdílet tyto webové stránky

Kontaktujte nás!

Léčivými látkami přípravků neo-angin® bez cukru, neo-angin® třešeň a neo-angin® šalvěj jsou dichlorbenzenmethanol, amylmetacresol a levomethol. K místnímu užití v ústech a v krku. Čtěte pečlivě příbalový leták.

junior-angin lízátka, junior-angin pastilky a junior-angin sirup jsou zdravotnické prostředky.

Léčivou látkou přípravku neo-bronchol® je ambroxol. K místnímu užití v ústech a v krku.
Čtěte pečlivě příbalový leták.

voice-angin® je zdravotnický prostředek.